4 rady pro výhodné a bezproblémové financování bydlení

30.11.-0001

Investice do bydlení je nemalá investice, kterou je třeba pořádně zvážit. I když mají banky otevřené dveře a jsou ochotné půjčovat miliony, zájemce o úvěr by neměl přemýšlet jen nad tím, jak se k penězům spolehlivě a co nejrychleji dostat, ale jak je čerpat za výhodných podmínek, efektivně s nimi naložit a být zajištěn i pro případ neschopnosti splácet.

 

Hypotéka na byt či dům se stále vyplatí

Hypotéky pozvolna zdražují a plánuje se další zpřísnění pro jejich udílení. Přesto se stále jedná o nejvýhodnější typ úvěru pro financování koupě nemovitosti. Jiný totiž neposkytne finanční prostředky v tak velkém objemu a za tak výhodný úrok. I když tedy budete na pořízení bytu či domu potřebovat vlastní rezervu, protože 100procentní hypotéku nedostanete, stále se vám vyplatí.

 

Potřebujete další peníze k hypotéce? Pomůže nezajištěný úvěr

Ne každý má vlastní našetřené peníze nebo příbuzné, kteří vypomůžou. Řada lidí tak hledá způsob, jak si k hypotéce sehnat další prostředky na pořízení a případnou rekonstrukci nemovitosti. Je nemálo těch, kteří zajdou do banky a požádají o spotřebitelský úvěr, který je ale velmi drahý a k financování bydlení se absolutně nehodí.

Nezajištěný úvěr od stavební spořitelny má výhodu v tom, že je mnohem levnější a do určité výše nevyžaduje jištění.  Nabídky stavebních spořitelen se však liší. Někde nabízejí výhodnější podmínky pro své stávající či bývalé klienty, jinde hledí na bonitu.

 

Nezapomínejte si udělat finanční rezervu!

Při kalkulaci nákladů na pořízení bydlení a rekonstrukci neberte v potaz pouze to, na kolik vás vyjdou. K plánovaným nákladům připočtěte nutnou finanční rezervu pro případ, že ve vašem životě nastane okamžik, kdy pro vás splácení úvěrů bude problematické – typicky se jedná o ztrátu zaměstnání, odchod jednoho z partnerů na rodičovskou dovolenou, nenadálou invaliditu atp. V takovém případě může být i rezerva ve výši sto tisíc uložená na spořicím účtu obrovskou úlevou, protože pokryje několik měsíčních splátek.

Sto tisíc je ale pro domácí rozpočet přece jen malá rezerva. Kolik by tedy měla činit? Minimálně šestinásobek měsíčních výdajů. Rezervu je třeba navýšit v případě plánovaného rodičovství, pořízení auta atd.

 

Vyšší, nebo nižší splátky?

Stává se, že lidé, kteří mají v době sjednání úvěrů na bydlení stabilní zaměstnání a dobré příjmy, podlehnou přesvědčení, že mohou zvolit kratší dobu splácení a vyšší splátku. Obecně však platí, že je lepší zvolit delší dobu splácení a nižší splátky a vedle toho odkládat volné finanční prostředky tam, kde se zhodnotí. Dobré je přitom zvolit formu spoření, kde jsou peníze kdykoli k dispozici, třeba právě pro případ nenadále neschopnosti splácet.

 


Jsme tady s Vámi už 32 let.
Máme nejširší nabídku v Olomouci a okolí.
Stará se o Vás tým 15 odborníků.
Jsme DACHI.
aktuálních nabídek
780
aktuálních nabídek
prodaných nemovitostí
3850
prodaných nemovitostí
realizovaných pronájmů
5269
realizovaných pronájmů
realizovaných projektů
33
realizovaných projektů

Chcete mít přehled o novinkách ze světa realit?

Realitní kancelář DACHI s. r. o.

telefon
TELEFON
+420 736 532 201
email
E-MAIL
dachi@dachi.cz
adresa
NAVŠTIVTE NÁS NA ADRESE
Ztracená 34, 779 00 Olomouc