4 tváře současných staveb – moderní domy z přírodních materiálů

19.08.2018

4 tváře současných staveb – moderní domy z přírodních materiálů

 

Moderní rodinné domy vypadají na první pohled krásně a luxusně. Jejich přidanou hodnotou je, že poskytují zdravé a nízkonákladové bydlení. Pojďme se podívat na několik staveb, které by vás při koncepci vašeho budoucího bydlení mohly inspirovat.

 

[inspirace pro následující dva domy: https://www.living.cz/podivejte-se-vypadaji-soucasne-rodinne-domy/]

 

Dřevěný dům ve venkovském stylu

Pohodlné a krásné bydlení poskytuje dřevěný dům s minerální omítkou bez syntetických pryskyřic. Jeho atypický vzhled skvěle dokresluje mansardová střecha a vikýře, které vyvolávají představu doslova pohádkového bydlení. Do venkovského prostředí skvěle zapadne díky okenicím.

 

Americký sen – moderní dům s terasou a balkóny

A u dřevostaveb ještě zůstaneme, protože tento typ ekologického a přitom komfortního bydlení volí stále více lidí. Zde vám představujeme dům v americkém stylu – s velkými obytnými prostory, terasou, balkonem v každém patře, vikýři a okenními portály.

Zřejmě vás napadne, že jde o energetický náročnou stavbu. Není tomu tak. Je vytápěna plynovým kondenzačním kotlem a voda je ohřívána solárním systémem. V domě je také krb, který poskytuje příjemné sálavé teplo a bydlení činí ještě romantičtější.

 

[inspirace pro následující dům: https://bydleni.idnes.cz/pasivni-dum-2017-archcon-atelier-def-/stavba.aspx?c=A180214_123938_spotrebice_rez]

 

Pasivní Dům na dřevěném kopci

Vítězem soutěže Pasivní dům roku 2017 byl odbornou porotou zvolen moderní Dům na dřevěném kopci stojící nedaleko Prahy. Porotci ocenili především stylovou uměřenost, výbornou kombinaci přírodních materiálů, dobře řešenou střechu a atraktivitu interiéru.

Dům má obdélníkový půdorys 12,9krát 9,2 metru, je jednopodlažní a má částečně využitelné podkroví. Byl architektonicky navržen tak, aby „zapadl“ do krajiny bez nutnosti větších terénních úprav. Vertikální obložení je ze sibiřského modřínu bez povrchové úpravy. Prosklené plochy střídají šedou omítku, která má imitovat beton. Část fasády chrání proti přehřívání popínavé rostliny nesené subtilní pergolou s nerezovými lanky.

 

 

[inspirace pro následující dům: https://bydleni.idnes.cz/dum-ze-slamy-cyk-/stavba.aspx?c=A171002_134658_stavba_rez]

 

Luxusní bydlení ve slamáku

V jedné vsi nedaleko Prahy můžete spatřit moderní dům, který vypadá jako luxusní stavba zhotovená na klíč. Jen málokdo by hádal, že si majitelé tento rodinný domek postavili svépomocí, a to ze slámy.

Dvoupatrový dům má sedlovou střechu s mírným sklonem, založenou na betonových patkách nad terénem. Jihozápadní stěna domu je prosklená s modřínovou fasádou. Ostatní stěny domu jsou ze slámy kryté vápennou omítkou. Vnitřní omítky obvodových zdí jsou hliněné.


Jsme tady s Vámi už 32 let.
Máme nejširší nabídku v Olomouci a okolí.
Stará se o Vás tým 15 odborníků.
Jsme DACHI.
aktuálních nabídek
780
aktuálních nabídek
prodaných nemovitostí
3850
prodaných nemovitostí
realizovaných pronájmů
5269
realizovaných pronájmů
realizovaných projektů
33
realizovaných projektů

Chcete mít přehled o novinkách ze světa realit?

Realitní kancelář DACHI s. r. o.

telefon
TELEFON
+420 736 532 201
email
E-MAIL
dachi@dachi.cz
adresa
NAVŠTIVTE NÁS NA ADRESE
Ztracená 34, 779 00 Olomouc