5 tipů na homestaging, aneb Jak prodat či pronajmout byt rychleji a za lepší cenu

20.08.2018

V jednom z minulých článků jsme vám představili službu homestaging , díky které prodávaný či pronajímaný byt zaujme potenciální kupce a nájemníky tak, že už po jiném toužit nebudou. Dnes přinášíme konkrétní tipy a rady profesionálních homestagerů, jak interiér bytu připravit.

 

Než vám představíme samotné tipy na „homestagerské vychytávky“, odpovíme na dvě časté otázky, s nimiž se často setkáváme.

 

Kolik homestaging stojí?

Nemálo lidí zřejmě napadne, že homestaging je jen další prostředek, jak na nich někdo chce vydělat. Pro nedůvěřivce tak bude překvapivou pravdou, že filozofií homestagingu je pokud možno vydělat více peněz na prodeji bytu, ne zbytečně utrácet za jeho vylepšení.

 

Potřebujete homestagera, nebo to zvládneme sami?

Můžete si poradit sami, pokud pro úpravu interiéru máte alespoň nějaký cit, budete se řídit zásadami homestagingu a třeba se inspirujete fotografiemi na internetu. Pravděpodobně vás však úprava bude lákat k tomu, abyste ji provedli podle svého osobitého stylu. Na to si dejte pozor - váš vkus se nemusí shodovat s vkusem zájemců, proto je nutné být do velké míry neutrální. Není tedy od věci s homestagerem určité záležitosti prokonzultovat. Např. hodinová konzultace nevyjde nijak draho (mezi 5 a 10 tisíci) a přitom dostanete cenné rady, jak a co za minimální náklady upravit. Zbytek práce už zvládnete sami.

 

A nyní pojďme k samotným tipům.

 

1. Základní zásady homestagingu: Podívejte se na byt jinýma očima

Prvním a nezbytným krokem je byt před prodejem nebo pronajmutím pořádně uklidit. Nikomu ze zájemců se určitě nebude líbit, pokud někde uvidí nepořádek, a neutěší ho ani vaše ujištění, že před prodejem nebo nastěhováním vše uklidíte. První dojem je nejdůležitější, a tak raději ukliďte hned.

Před dalšími úpravami opusťte tělo majitele bytu a vžijte se do role zájemce. Na začátku se podívejte, co vám kde nesedí, co by vás odradilo, nebo naopak zaujalo. Po úpravách projděte byt znovu a vše opětovně zhodnoťte.

 

2. Otevřete a prosvětlete prostor

Nabízený byt by rozhodně neměl být holobyt. Proto, pokud v něm sami nebydlíte a nemáte v něm vlastní nábytek, sežeňte alespoň základní vybavení (např. dvě křesla a stolek do obýváku, nějakou skříňku či komodu atd.).

V případě, že v bytě zatím bydlíte, odstraňte nadbytečné kusy nábytku. Je potřeba otevřít prostor, aby nepůsobil stísněně. Ponechte nábytek, který působí dekorativně, a raději se zbavte méně vzhledných kusů.

 

3. Odosobněte interiér

Nenechávejte nikde na očích osobní věci. V koupelně pokliďte hygienické a čisticí prostředky, v kuchyni nenechávejte na kredenci potraviny a nádobí. Nezapomínejte, že zájemce si chce do bytu promítnout představy o vlastním životě a vaše osobní věci by mu je značně nabouraly.

 

4. Zvolte vhodné dekorace

Váza s květinami, vkusné prostírání, hezký obraz na zdi, přehozy přes postele, polštářky na gauč, koberečky, záclony a závěsy – to jsou prvky, které interiér vhodně doladí a zútulní. Nezapomínejte přitom na vhodné sladění barev.

 

5. Barvy, které prodávají

Do interiéru, který má působit vzdušně a prostorně, jsou žádoucí neutrální světlé barvy – bílá, různé odstíny šedé, béžové a hnědé. V těchto barvách byste měli volit i výše zmíněné doplňky a příp. i barvy na zdech.

 

Chcete s homestagingem poradit? Neváhejte nás kontaktovat!


Jsme tady s Vámi už 32 let.
Máme nejširší nabídku v Olomouci a okolí.
Stará se o Vás tým 15 odborníků.
Jsme DACHI.
aktuálních nabídek
780
aktuálních nabídek
prodaných nemovitostí
3850
prodaných nemovitostí
realizovaných pronájmů
5269
realizovaných pronájmů
realizovaných projektů
33
realizovaných projektů

Chcete mít přehled o novinkách ze světa realit?

Realitní kancelář DACHI s. r. o.

telefon
TELEFON
+420 736 532 201
email
E-MAIL
dachi@dachi.cz
adresa
NAVŠTIVTE NÁS NA ADRESE
Ztracená 34, 779 00 Olomouc