Bydlení ve francouzském stylu? Proč ne!

03.07.2018

Podle bytových designérů se u nás v posledních letech stává oblíbeným francouzský rustikální design. Pokud jste ještě neměli možnost se s ním seznámit, rozhodně pokračujte ve čtení.

Představte si romantickou Francii v době vlády Ludvíka XI. Dekor, v němž se snoubí empírový a rokokový styl s moderními prvky… Je to vůbec možné? Ano, je! Bytoví designéři do těchto krásných kulis dokáží citlivě zakomponovat i kuchyňské spotřebiče, počítače a další moderní technologie.

Kus Provance u vás doma

Rozhodnete-li se proměnit svůj interiér ve francouzském stylu, bude nutné jej především prosvětlit a provzdušnit – tedy zbavit se nadbytečných kusů nábytku. V případě, že se nebudete chtít vzdát všech kusů nábytku (např. sedačky, křesel apod.), stačí zvolit nové potahové látky s odpovídajícími květinovými vzory (venkovské motivy a květiny v rokokovém stylu) a v odpovídajících barvách (vládne hlavně starorůžová, zlatá, zelená, okrová a hořčicová).

Dobře vybrané potahy pak doplní barvy a tapety na stěnách – ve francouzském stylu můžete oboje kombinovat, např. nátěr a k tomu tapeta s rokokovým vzorem.

Nezapomínejte ani na vhodné osvětlení – bohaté lustry doplněné o lampičky, petrolejky a svícny. K těm byste měli přidat i další dekorativní předměty, jako jsou svíčky, měděné mísy, nádobí zdobené motivy ovoce a zeleniny nebo (k Provance neodmyslitelně patřící) levandule.

Můžete mít bydlení ve francouzském stylu i vy?

Francouzský dekor se hodí spíše do větších prostor, protože využívá některých velmi masivních kusů nábytku, které v malém prostoru nevyniknou (ba naopak, spíše mu ublíží, a to nejen z praktických důvodů). Obytná plocha by tak měla mít více než 70 metrů čtverečních.

Tento styl se hodí jak do bytů, tak do domů a je lhostejné, zařídíte-li si tak interiér ve městě, nebo na venkově. Jestliže vás bydlení ve francouzském stylu chytilo za srdce, nemusí zůstat jen snem.


Jsme tady s Vámi už 32 let.
Máme nejširší nabídku v Olomouci a okolí.
Stará se o Vás tým 15 odborníků.
Jsme DACHI.
aktuálních nabídek
780
aktuálních nabídek
prodaných nemovitostí
3850
prodaných nemovitostí
realizovaných pronájmů
5269
realizovaných pronájmů
realizovaných projektů
33
realizovaných projektů

Chcete mít přehled o novinkách ze světa realit?

Realitní kancelář DACHI s. r. o.

telefon
TELEFON
+420 736 532 201
email
E-MAIL
dachi@dachi.cz
adresa
NAVŠTIVTE NÁS NA ADRESE
Ztracená 34, 779 00 Olomouc