Příprava nemovitosti k prodeji: Nebojte se pár jednoduchých kroků

15.06.2018

Obchodování s nemovitostmi je často velmi emotivní záležitost, a to jak pro prodávajícího, který se vzdává majetku a části svého života v něm, tak i pro kupující, kteří si do něj promítají představy o novém, lepším bydlení. To je takt, na kterém se dá udělat dobrý obchod, ale také ztroskotat, jestliže prodávající věc nevezme za ten správný konec.

Byt musíte „odosobnit“

Myslete na to, že lidé, kteří přijdou na prohlídku, už se v bytě vidí. Promítají si do něj své vlastní představy o životě v něm, o vybavení atd. Proti těmto představám se většinou staví osobní věci stávajících obyvatel.

Osobní věci ve všech místnostech proto schovejte. Pokliďte kuchyňskou linku, v koupelně neponechávejte na vaně, umyvadle a v poličkách hygienické potřeby, kosmetiku a čistidla, v dalších místnostech odstraňte osobní fotografie atd. V prostoru nechte pouze předměty neutrální povahy – obrazy s krajinkami, květiny, dekorace apod.

Nebojte se změn!

Od věci není přehodnotit rozvržení nábytku, příp. odstranění některých jeho částí. Cílem je vytvořit dojem většího prostoru a provzdušnění bytu.

Nebojte se interiér trochu přikrášlit. Sundejte např. ze stolů ubrusy a nahraďte je vkusným prostíráním.

Pokud chcete, aby byt vypadal opravdu reprezentativně, a neobáváte se za tímto účelem vynaložit nějakou tu korunu navíc, přizvěte ke spolupráci homestagera.

Mají smysl opravy?

Před prodejem bytu nemá smysl pouštět se do větších stavebních zásahů a rekonstrukcí. Kupec může mít jinou představu než vy a nakonec to, do čeho jste investovali peníze, třeba nechá předělat. Navíc výše investice do rekonstrukce bytu neodpovídá částce, o niž se zvýší hodnota nemovitosti. Na opravách byste tedy jen tratili.

Co smysl má, jsou drobná vylepšení. Není od věci např. vymalovat, natřít radiátory, jsou-li oprýskané, pořádně vygruntovat (např. vyčistit koberce) apod. Zkrátka učinit takové kroky, aby prodávaný byt vypadal jako ze škatulky.

Zřejmě vám budou všechna tato opatření připadat nepraktická, především pokud v bytě budete bydlet do okamžiku jeho prodeje. Chcete-li ale rychle a výhodně prodat nemovitost, nebojte se dočasně obětovat své pohodlí.


Jsme tady s Vámi už 32 let.
Máme nejširší nabídku v Olomouci a okolí.
Stará se o Vás tým 15 odborníků.
Jsme DACHI.
aktuálních nabídek
780
aktuálních nabídek
prodaných nemovitostí
3850
prodaných nemovitostí
realizovaných pronájmů
5269
realizovaných pronájmů
realizovaných projektů
33
realizovaných projektů

Chcete mít přehled o novinkách ze světa realit?

Realitní kancelář DACHI s. r. o.

telefon
TELEFON
+420 736 532 201
email
E-MAIL
dachi@dachi.cz
adresa
NAVŠTIVTE NÁS NA ADRESE
Ztracená 34, 779 00 Olomouc