Rekonstrukce koupelny není jen tak. Na co si dát pozor?

01.07.2018

Uvažujete nad rekonstrukcí koupelny a chcete vědět, co budete potřebovat? Poradíme vám, na co si dát pozor a jak postupovat, aby se stavební práce nestaly vaší noční můrou.

Než začnete s rekonstrukcí koupelny…

V první řadě je nutné říci, že rekonstrukci koupelny by měli vzít do rukou profesionálové, zejména bude-li během ní docházet k zásahu do rozvodů a zdí. Při neodborně vedené práci může být narušena statika stavby (což je riziko hlavně v bytových domech), vodovodní potrubí či elektrická instalace. Nejen, že při laicky provedené práci může dojít k úrazu, ale také k poškození vašeho majetku nebo sousedů, které pojišťovna s ohledem na neodborný zásah neuzná jako pojistnou událost.

Co před rekonstrukcí koupelny budete potřebovat?

Před případným bouráním byste si měli opatřit plán bytu a stavební povolení. Chcete-li zbourat část nosné zdi, bude nutný posudek statika.

Co se týče hledání zhotovitele, rozhodně si dobře prověřte každou firmu, na kterou natrefíte. Můžete si zažádat několik koupelnových studií o nezávaznou cenovou nabídku – jejich přístup při jejím vytváření vám mnohé prozradí. Abyste předešli případu, že zaměstnancům koupelnového studia pojede pusa líp než práce od ruky, nechte si případně poradit od známých či sousedů, která firma se osvědčila jim.

Na zařízení se nevyplácí šetřit

Jistě si svou novou koupelnu představujete jako rajské místo, kde se vám bude mimo jiné i dobře odpočívat. Aby splnila svůj účel a dělala vám dlouho radost, nechte si od odborníků poradit, jaké vybrat zařízení. Záleží na typu baterií, umyvadel, sprchových koutů, vany i obkladů. Jestliže zvolíte nejlevnější a nejméně kvalitní vybavení, bude sice pár měsíců vypadat hezky, ale pak se odporoučí. A stojí vám něco takového za to?

Nezapomeňte na smlouvu!

Až si vyberete firmu na rekonstrukci koupelny, nezapomeňte si nechat vyhotovit smlouvu. Ta musí obsahovat přesné údaje o firmě, potvrzení o povolení provádět stavební práce, podrobný popis smluvených prací, termíny vyhotovení, seznam dodávaného zboží, dohodnuté penalizace za nedodržení smluvních podmínek atd.


Jsme tady s Vámi už 32 let.
Máme nejširší nabídku v Olomouci a okolí.
Stará se o Vás tým 15 odborníků.
Jsme DACHI.
aktuálních nabídek
780
aktuálních nabídek
prodaných nemovitostí
3850
prodaných nemovitostí
realizovaných pronájmů
5269
realizovaných pronájmů
realizovaných projektů
33
realizovaných projektů

Chcete mít přehled o novinkách ze světa realit?

Realitní kancelář DACHI s. r. o.

telefon
TELEFON
+420 736 532 201
email
E-MAIL
dachi@dachi.cz
adresa
NAVŠTIVTE NÁS NA ADRESE
Ztracená 34, 779 00 Olomouc