Rekonstrukce panelového bytu: Jak získat víc prostoru?

05.07.2018

Byty v panelových domech stále patří k nejoblíbenějším a nejžádanějším. V nabídce je však i nemálo takových, které už roky čekají na rekonstrukci. Chcete-li se v tomto směru inspirovat, pokračujte ve čtení.

 

Nedostatek prostoru, umakartové jádro – i s tím se ještě v řadě paneláků můžete setkat. Jestliže se chystáte na rekonstrukci, poskytneme vám několik rad, tentokrát hlavně co se rozšíření prostoru týče.

 

Problém s prostorem? Dá se řešit

Stísněné prostory např. v koupelně může vyřešit propojení s toaletou. Pokud majitelé ‚překousnou‘, že budou mít WC v koupelně, může probourání zdi a změna uspořádání přidat cenný prostor navíc.

A co malý prostor v kuchyni? Ten lze např. u bytů 3+1 nebo 2+1 částečně řešit propojením kuchyně a obývacího pokoje na dispozici 3+kk nebo 2+kk. V případě, že je u kuchyně komora, není od věci zauvažovat nad jejím zrušením a využitím místa po ní.

 

Optické zvětšení prostoru

V mnoha panelových bytech se také setkáváme s tím, že je málo prostoru, ale není možnost bourání a propojování. Jde třeba o úzkou chodbu, ze které je vstup do koupelny, na toaletu a do dalších místností.

Řešením (i když spíše na efekt než k užitku) je volba vhodné pokládky (linolea, koberce nebo podlahy) světlé barvy, která prostor zvětší alespoň opticky. Prostorový efekt vyvolá i velké zrcadlo. Uzounká a tmavá chodba najednou vypadá úplně jinak.

 

Vestavěné úložné prostory jsou k nezaplacení!

Tam, kde je to možné, není od věci vyřešit úložné prostory vestavěnými skříněmi a policemi. Místo masivních skříní si můžete nechat udělat od truhláře vestavěnou skříň, která bude užší, ale bude nabízet úložný prostor od podlahy ke stropu.

 

Pokud si nevíte rady, jak prostor v bytě vyřešit, zkuste oslovit bytového designéra. Člověk s praxí v oboru uvidí váš stařičký byt úplně jinýma očima a možná se budete divit, s jakými nápady přijde.


Jsme tady s Vámi už 32 let.
Máme nejširší nabídku v Olomouci a okolí.
Stará se o Vás tým 15 odborníků.
Jsme DACHI.
aktuálních nabídek
780
aktuálních nabídek
prodaných nemovitostí
3850
prodaných nemovitostí
realizovaných pronájmů
5269
realizovaných pronájmů
realizovaných projektů
33
realizovaných projektů

Chcete mít přehled o novinkách ze světa realit?

Realitní kancelář DACHI s. r. o.

telefon
TELEFON
+420 736 532 201
email
E-MAIL
dachi@dachi.cz
adresa
NAVŠTIVTE NÁS NA ADRESE
Ztracená 34, 779 00 Olomouc