Homestaging aneb Proč je důležité udělat byt před prodejem hezčí?

20.08.2018

Je bez diskuze, že čím lépe vypadá interiér prodávané nemovitosti, tím lépe pro prodávajícího. Jak je možné, že hezky vypadající byt může zvýšit cenu řádově o desetitisíce?

 

Popelka byla obyčejná, trochu ušmudlaná holka, o kterou by princ asi ani pohledem nezavadil. Ale když si omyla tváře, učesala vlasy a vzala hezké šaty, všichni o ní mluvili jako o neznámé princezně.

 

je to sice jen pohádka, pravdou ale je, že hezké a upravené dělá lepší dojem než tuctové, nebo dokonce umouněné. O nemovitostech, kde jde nejen o peníze, ale i o emoce a první dojem, to platí dvojnásob.

 

Co je to ten homestaging?

Homestaging je služba, která se starého, omšelého interiéru dokáže pomocí pár triků vykouzlit atraktivní interiér, po kterém budou kupci vzdychat. Zatímco v USA jde o běžnou službu, již využívají takřka všichni prodejci a realitní kanceláře, u nás její přednosti teprve objevujeme.

 

Profesionál, který přijde do bytu, okamžitě vidí, co je třeba v interiéru upravit tak, aby byl pro zájemce přitažlivý. V první řadě je nutné schovat všechny osobní věci současných obyvatel, otevřít prostor, odstranit staré a nevábně vypadající kusy nábytku, vhodně rozmístit dekorativní předměty (např. vázy s umělými květinami, ošatky s maketami ovoce atd.) a případně „vyretušovat“ ošklivá místa na stěnách apod.

 

Vžijte se do role kupujícího

Nevěříte, že to funguje? Ale ono to skutečně funguje. Když totiž zájemce přijde na prohlídku bytu, v první řadě uvažuje, jestli se mu v něm bude dobře bydlet, jestli v něm bude šťastný. Začne si v něm představovat svůj každodenní život. Když mu jeho představy ale nabourají např. zubní kartáčky stávajících majitelů na umyvadle nebo časopisy a jiné osobní věci v obývacím pokoji, prostor se mu odcizí. Kupec zkrátka musí mít dojem, že byt je připravený k nastěhování.

 

Pokud stále nevěříte, ověřte si to na sobě. Podívejte se na fotografie srovnávající byt před zásahem homestagera a po něm. Představte si, že jste zájemce o koupi a nechte na sebe interiér z fotografií působit. Určitě uznáte, že homestageři znalí designu a psychologie prodeje dobře vědí, co mají dělat.

 

Podrobnější tipy homestagerů na zatraktivnění prodávaného bytu přineseme opět v některém z dalších článků.


Jsme tady s Vámi už 32 let.
Máme nejširší nabídku v Olomouci a okolí.
Stará se o Vás tým 15 odborníků.
Jsme DACHI.
aktuálních nabídek
780
aktuálních nabídek
prodaných nemovitostí
3850
prodaných nemovitostí
realizovaných pronájmů
5269
realizovaných pronájmů
realizovaných projektů
33
realizovaných projektů

Chcete mít přehled o novinkách ze světa realit?

Realitní kancelář DACHI s. r. o.

telefon
TELEFON
+420 736 532 201
email
E-MAIL
dachi@dachi.cz
adresa
NAVŠTIVTE NÁS NA ADRESE
Ztracená 34, 779 00 Olomouc