Jak neudělat chybu při koupi nemovitosti a vyřizování hypotéky

30.11.-0001

Vzít si hypotéku a koupit nový byt – zdánlivě jednoduché úkony, které lze v dnešní době vyřídit během pár dnů. V obou případech však jde o zásadní rozhodnutí, která ovlivní život na desítky let. Jakákoliv neuváženost může přinést jisté nesnáze nebo vyjít pořádně draho. Jak vybírat nemovitost? Spolupracovat s realitní kanceláří nebo koupit bez ní? A jak vyřešit hypotéku? To jsou základní otázky, na které je třeba hledat odpovědi ještě předtím, než začnete podnikat první kroky.

Oprostit se od emocí, analyzovat trh s realitami a vše pečlivě zvážit – to jsou základní podmínky výběru nemovitostí. Odborníci na bydlení také radí zaměřit se na výběr vhodné lokality. Ta má zásadní vliv na kvalitu bydlení, život obyvatel i na cenu bytu či domu. Vybírat byste proto měli bydlení v obci, která je v dobré ekonomické situaci, rozvíjí se a nabízí obyvatelům vše, co potřebují – pracovní příležitosti, školy a školky, lékaře, obchody i další služby a dobrou dopravní obslužnost.

Ať už nemovitost kupujete za účelem vlastního bydlení nebo ji chcete pronajímat, zajímavým „bonusem“ může být tzv. genius loci (duch místa) - cokoliv, co vytváří příjemnou atmosféru v dané lokalitě a zpříjemňuje život v ní. Může jít o atmosféru tvořenou historickým vývojem obce, krásou prostředí atp.

Koupit s realitkou, nebo bez ní?

Pokud váháte, jestli nákup nemovitosti řešit s realitní kanceláří, nebo na vlastní pěst, zvažte, jaké přednosti a rizika obě varianty mají. Koupě bez realitky vyžaduje znalost aktuální situace na realitním trhu a provedení řady kroků, které nelze opomenout. Realitní kancelář je může ohlídat a vyřídit za vás.

Chcete-li mít jistotu, že realitní kancelář, na kterou se obrátíte, je opravdu seriózní, prověřte si ji. Zjistěte si, jak dlouho na našem trhu působí, prohlédněte si její nabídku, ověřte aktuálnost inzerce, přečtěte si její reference. Jistou zárukou kvality služeb je i členství v Asociaci realitních kanceláří ČR.

Vyřešit můžete zároveň i hypotéku

Jen málokdo si může dovolit financovat bydlení, aniž by si vzal hypotéku. Jde přitom o jedno z nejdůležitějších investičních rozhodnutí v životě. Proto byste se nejprve měli informovat o současném stavu hypotečního trhu, ceně hypoték u jednotlivých bank atd.

Než zajdete do vybrané banky, obraťte se nejdříve na nezávislého hypotečního specialistu. Na rozdíl od toho, který je zaměstnancem dané banky a jeho cílem je získat ve vás za každou cenu klienta, vám poskytne komplexní informace o tom, která banka nabízí nejvýhodnější hypotéky. Kromě toho s vámi nezávislý poradce probere i vaše osobní záležitosti, jaké máte do budoucna plány a jak se mohou promítnout do možnosti splácet hypotéku.


Jsme tady s Vámi už 32 let.
Máme nejširší nabídku v Olomouci a okolí.
Stará se o Vás tým 15 odborníků.
Jsme DACHI.
aktuálních nabídek
780
aktuálních nabídek
prodaných nemovitostí
3850
prodaných nemovitostí
realizovaných pronájmů
5269
realizovaných pronájmů
realizovaných projektů
33
realizovaných projektů

Chcete mít přehled o novinkách ze světa realit?

Realitní kancelář DACHI s. r. o.

telefon
TELEFON
+420 736 532 201
email
E-MAIL
dachi@dachi.cz
adresa
NAVŠTIVTE NÁS NA ADRESE
Ztracená 34, 779 00 Olomouc