Mobilní domy k trvalému bydlení - komfortní a přitom levné

14.07.2018

Jde o levné a přitom poměrně komfortní bydlení. Mnoho lidí si ale myslí, že když si chce pořídit mobilní dům, stačí zavolat prodejci, nechat si ho přivézt na určené místo a hned se nastěhovat. S ohledem na zákony je to ale trochu složitější.

Jak vypadá mobilní dům k trvalému bydlení?

Jde o dřevostavbu se zateplenými stěnami a okny vybavenými dvojskly – na izolaci je kladen opravdu velký důraz, aby byl dům obyvatelný celoročně. Některé stavby jsou přímo označovány jako nízkoenergetické mobilní domy a splňují veškeré požadavky pro kolaudaci.

Výběr velikosti mobilního domu k trvalému bydlení je čistě na zájemci. Ke koupi jsou malé domky o 24 metrech čtverečních o dispozicích 2+kk až do 45 metrů čtverečních a dispozicích 4+1. V druhém případě jde o nečekaně velké prostory, kde se pohodlně zabydlí i vícečlenná rodina.

Součástí mobilního domu je většinou i vybavení – sedací souprava, kuchyňská linka se spotřebiči atd. Vybavení lze přizpůsobit požadavkům zákazníka.

Co potřebuje budoucí majitel mobilního domu?

V první řadě je to pozemek s inženýrskými sítěmi. Ten však sám o sobě nestačí. Jak uvádí vyhláška ministerstva pro místní rozvoj, každý mobilní dům je nutné posoudit z hlediska umístění stavby na pozemku, což s sebou nese potřebu zajistit si územní rozhodnutí či územní souhlas.

Rada na závěr tak zní: Uvažujete-li nad pořízením mobilního domu, obejděte si nejprve kompetentní úřady, především stavební úřad, a zjistěte si, jestli s ohledem na územní plán umístění mobilního domu povolí.


Jsme tady s Vámi už 32 let.
Máme nejširší nabídku v Olomouci a okolí.
Stará se o Vás tým 15 odborníků.
Jsme DACHI.
aktuálních nabídek
780
aktuálních nabídek
prodaných nemovitostí
3850
prodaných nemovitostí
realizovaných pronájmů
5269
realizovaných pronájmů
realizovaných projektů
33
realizovaných projektů

Chcete mít přehled o novinkách ze světa realit?

Realitní kancelář DACHI s. r. o.

telefon
TELEFON
+420 736 532 201
email
E-MAIL
dachi@dachi.cz
adresa
NAVŠTIVTE NÁS NA ADRESE
Ztracená 34, 779 00 Olomouc