Venkovský dům k rekonstrukci v obci Vícov nedaleko Plumlova

Ve výhradním zastoupení nabízíme venkovský dům v započaté rekonstrukci, vhodný k dostavbě v duchu přírodního venkovského stavitelství, nerozhodne-li se nový majitel pro jeho rozebrání a novostavbu. Úvaha vychází z faktu zachování původního smíšeného zdiva (převážně vepřovice) pod zcela novou střechou. Majitelé se po akvizici tesařů rozhodli zachovat původní krov, protože celá nemovitost pod ním je ZCELA SUCHÁ a "zdravá". Výhody tohoto zdiva jsou v případě suchého stavu známé (dobré tepelně-akumulační vlastnosti, v létě příjemné klima, v zimě s otopem drží teplo). Pokud se ve výstavbě zvolí vhodné zateplení a fasáda (minerální vata + hliněné či vápenné omítky), celý objekt "dýchá" a poskytuje příjemné a zdravé prostředí k žití.
Z katastrální mapy je zřejmé, že původní majitel odstranil hospodářskou část budovy, která však může být znovu vystavěna pro rozšíření bydlení, nebo např. pergolu s posezením a výhledem do zahrady, dílnu či garážová stání.
Přístup do hospodářství je z obecní komunikace přes obloukovou bránu a průjezd. Ten je zastřešený společně se zbytkem budovy. Strop je vystavěn z masivních vazných trámů, které jsou blízko sebe a mohou nést prostorné obytné podkroví. Nyní jsou v přízemí dva menší pokoje a kuchyň s vysokým stropem a masivním trámovím (možnost loftového mezipatra), která je spojena s chodnou a následně vchodovými dveřmi do ulice.
Obec Vícov je plynofikovaná, všechny sítě a rozvody vedou kolem domu. Jejich napojení je otázkou pár metrů, nebo je přípojka dovedena k obvodovému zdivu (plynovod, vodovodní řad, splašková kanalizace). Elektřina je nyní dovedena pouze pro stavební rozvaděč, původní rozvody byly odstraněny v rámci příprav pro rekonstrukci. Novému majiteli odpadnou starosti a náklady, spojené s bouráním podlah a vnitřních omítek, odvozem stavební suti. Vše je zde připraveno k budování podle nového projektu.
K nemovitosti přiléhá travnatá slunná zahrada v mírném náklonu, který by zde řešila jedna či dvě nízké kamenné zídky. V horní úvrati pozemku se nachází torso staré stodoly s kamenným základem a původním kamenným obloukovým sklepem ve skvělém stavu. Stodola si říká o opětovné zbudování, např. za účelem otevřené venkovní kuchyně s možností spaní v patře pro děti či hosty.
Když jsem poprvé vstoupil na tento pozemek, zamiloval jsem se do něj a hned viděl jeho velké ambice pro krásné venkovské sídlo, víkendový rodinný dům či chalupu, nebo stále více žádané usedlosti k pronájmu na malé svatby a jiné oslavy.
Nemovitost hledá kupce, který za nutnými stavebními pracemi uvidí genius loci a velký potenciál klidného vesnického sídla. Výhodou jsou bezproblémoví milí sousedé, umístění nemovitosti na vzdušném kopci v dědině, která se nachází v blízkosti rozsáhlých lesů VVP Březina a přírodního koupaliště v Plumlově. Pro nasátí atmosféry doporučuji sjednat osobní prohlídku, která z fotek bohužel zdaleka nevyzní. Rád Vás provedu.
Cena:
2 590 000 CZK
Cena zahrnuje provizi RK včetně právních služeb a kompletní servis (4% daň z převodu nemovitosti neplatíte)

Kontaktujte poradce

Pošlete dotaz k nabídce

Napište poradci pro další informace či domluvení prohlídky.
Odesláním formuláře souhlasíte s ochranou osobních údajů.

Parametry nemovitosti

  • Číslo nabídky:18874
  • Užitná plocha:929 m2
  • Stav objektu :V rekonstrukci
  • Konstrukce :smíšená
  • Poloha:centrum obce
Jsme tady s Vámi už 32 let.
Máme nejširší nabídku v Olomouci a okolí.
Stará se o Vás tým 15 odborníků.
Jsme DACHI.
aktuálních nabídek
780
aktuálních nabídek
prodaných nemovitostí
3850
prodaných nemovitostí
realizovaných pronájmů
5269
realizovaných pronájmů
realizovaných projektů
33
realizovaných projektů

Chcete mít přehled o novinkách ze světa realit?

Realitní kancelář DACHI s. r. o.

telefon
TELEFON
+420 736 532 201
email
E-MAIL
dachi@dachi.cz
adresa
NAVŠTIVTE NÁS NA ADRESE
Ztracená 34, 779 00 Olomouc